medaren logo

MEDÁREŇ Creamed honey 950g Natural honey from the Heart of the Europe, from Slovakia.. Product #: SK00040M based on 1 reviews Regular price: $10.50 $10.50

Creamed honey 950g

Brand: MEDÁREŇ

Price: 10.50 €

Available Options

Accesories:
* Select the kind of honey:

Pravý včelý med od registrovaného včelára. Slovenský produkt. Z kvetov regiónu Požitavie - Širočina.

Kvetový med je prírodný koncentrát nektáru z kvetín a rastlín, v prevažnej väčšine z rastlín liečivých. Je ľahko stráviteľný vďaka vyššiemu obsahu jednoduchých
cukrov - glukózy a fruktózy. Obsahuje peľové zrná rôznych rastlín, ktoré obohacujú med o významné prírodné látky s povzbudzujúcimi účinkami- rastlinné hormóny, éterické oleje, aromatické látky a pod. Kvetový med je veľmi cenným v prírodnom lekárstve.

Hlavnou zložkou medu sú jednoduché cukry fruktóza a glukóza, ktorých obsah spolu predstavuje približne 70%. Nerozštiepená sacharóza a vyššie cukry tvoria do 10%. Približne 18% tvorí voda. Ďalej sú v mede zastúpené organické kyseliny, antioxidanty, aminokyseliny, enzýmy, bielkoviny, minerálne látky: vápnik, horčík, draslík a sodík, stopové prvky: železo, zinok, meď, kobalt, mangán, vitamíny najmä: B1, B2, B6, B12, C ale aj vitamíny D, A, P, K, E. Viac informácií o mede získate TU.

Slovenský výrobok
MEDAREN Pure honey
Saxana on 26-02-2017 06:31 AM
Výborný šľahaný kvetový med. Zvyknem si ho dávať na cereálny chlieb. Pastovaným kvetovým medom začínam každé ráno. Ale len s malou lyžičkou. Hádam z toho nepriberiem ;) MŇAM :))
Write a review
BadExcellent

Facebook comment

Informations

Bee quote

George Herbert, The Church-Providence: "Bees work for man, and yet they never bruise Their Master's flower, but leave it having done, As fair as ever and as fit to use; So both the flower doth stay and honey run."

medaren logo male

Our honey has been awarded

medal for honey

We have won a bronze medal for acacia honey on the honey competition at Apislavia in 2016 in Kazakhstan..

Honey offer